Miłości trzeba się uczyć".

Drodzy małżonkowie starsi i młodsi stażem małżeńskim zapraszamy Was do Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie na rekolekcje dla małżeństw , które odbędą się w dniach 14-16 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Prudaczuk – duszpasterz rodzin. Temat rekolekcji ” Miłości trzeba się uczyć”.

Podstawowym, a zarazem ważnym i pięknym świadectwem małżonków jest nie tylko trwanie  w małżeństwie, ale także   rozwijanie wspólnego projektu życia. Na tej drodze mogą nas spotykać różnego rodzaju trudności. Jak podkreśla Papież Franciszek: „Nie możemy obiecać, że przez całe życie będziemy mieli te same uczucia. Możemy jednak z pewnością mieć stabilny wspólny projekt, zobowiązać się do kochania się nawzajem i życia razem, dopóki śmierć nas nie rozłączy, i przeżywania zawsze bogatej intymności. Miłość, jaką sobie przyrzekamy, wyrasta ponad wszelkie emocje, uczucia czy stan ducha, chociaż może je zawierać”

W czasie rekolekcji będziemy chcieli odkrywać etapy dojrzewania miłości małżeńskiej i rodzinnej. Ukazując, że życie w tych wspólnotach domaga się nieustannego rozwoju i dynamizmu. Zostaniemy poprowadzeni w kierunku zrozumienia prawdy,  że miłość musi mieć również charakter misyjny oraz powinna opierać się o wspólny rozwój rozłożony w czasie. Będziemy opierać się na wybranych fragmentach Pisma Świętego.

 

Zapisy trwają.