ZAPROSZENIE NA VII KONGRES RÓŻAŃCOWY

„Bł. Paulina Maria Jaricot cała dla Kościoła cała dla misji„.

Przed nami VII Kongres Różańcowy. W związku z przygotowaniem do beatyfikacji naszej założycielki Pauliny Jaricot, zechcemy jeszcze głębiej poznać jej duchowość i działalność. Caetan Boucharlat de Chazotte, sekretarz generalny Papieskich Dzieł Misyjnych we Francji poinformował, że uroczystość beatyfikacyjna odbędzie się w Lyonie 22 maja 2022 r. Mszy św. beatyfikacyjnej będzie przewodniczył prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, z którą związane są Papieskie Dzieła Misyjne – kard. Luis Antonio Tagle. Tematem tegorocznego Kongresu będzie: „Bł. Paulina Maria Jaricot cała dla Kościoła cała dla misji„. Konferencję wygłosi ks. dr Bogdan Michalski z diecezji wrocławskiej, który napisał pracę doktorską o działalności Pauliny. Z jego inicjatywy zostały przetłumaczone jej pisma z języka francuskiego na język polski.

            Wraz z moderatorami rejonowymi i Radą Żywego Różańca polecamy planowany Kongres Waszej modlitwie i prosimy o zorganizowanie wyjazdu i obecność. Każdy z uczestników otrzyma materiały formacyjne, w których będzie zawarta biografia Pauliny zaczerpnięta z książeczki „Misja Żywego Różańca” oraz tekst nowenny z aprobatą ks. bp Kazimierza Gurdy, którą rozpoczniemy 20 marca i będziemy kontynuować w parafiach przez kolejne 8 niedziel, rozważając 9 cnót naszej założycielki przed Jej beatyfikacją. Celem pokrycia kosztów kongresu – materiałów, prelegentów, agapy, transmisji będzie zbierana kolekta 15 zł. od osoby. Liczbę osób z parafii należy zgłosić telefonicznie do 8 marca 2022r. (wtorek) i 15 marca 2022r. pod nr tel. 696502852.

            Serdecznie dziękuję za wszystkie dotychczasowe ofiary wpłacone na rozbudowę Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie. Będzie to można uczynić także na Kongresie. W tym roku planujemy zakończyć prace projektowe. Niech Chrystus wynagradza ofiarność waszych serc, obfitym błogosławieństwem. Za wszystkich dobrodziejów sprawuję Mszę Świętą w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

            Wraz z Diecezjalną Radą serdecznie zapraszamy, aby w roku beatyfikacji uczcić założycielkę naszej wspólnoty i wyjednać sobie Jej orędownictwo u Boga w naszych sprawach.

 

Program Kongresu:

od 9.15 – recepcja,

10.00 – rozpoczęcie – zawiązanie wspólnoty, wprowadzenie moderatora,

10.15 – konferencja „Bł. Paulina Maria Jaricot cała dla Kościoła cała dla misji„. ks. dr Bogdan Michalski

11.15 – świadectwo

11.30 – modlitwa różańcowa zakończona modlitwą o beatyfikację Pauliny Jaricot

12.15 – przygotowanie do Eucharystii

12.30 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy,

13.45 – agapa

14.45 – koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie.

Serdecznie zapraszamy.