ADWENT 2020 3 NIEDZIELA ADWENTU

Drodzy małżonkowie. 3 niedziela adwentu to niedziela radości i przed nami kolejne Ziarno Słowa.

 

Ewangelia (J 1,6-8.19-28)

Na początku było Słowo,

a Słowo było u Boga,

i Bogiem było Słowo. 

Ono było na początku u Boga. 

Wszystko przez Nie się stało, 

a bez Niego nic się nie stało, 

co się stało.

W Nim było życie,

a życie było światłością ludzi, 

a światłość w ciemności świeci 

i ciemność jej nie ogarnęła. 

Pojawił się człowiek posłany przez Boga – 

Jan mu było na imię.

Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś?», on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem». Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?» Odrzekł: «Nie jestem». «Czy ty jesteś prorokiem?» Odparł: «Nie!» Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?» Odpowiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz». A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?» Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała». Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu. 

ZIARNO SŁOWA DLA MAŁŻONKÓW

DO EWANGELII Z III NIEDZIELI ADWENTU

BÓG PRZEZ TO ZIARNO SŁOWA DLA MAŁŻONKÓW ZAPRASZA CIĘ DO REFLEKSJI. 

WSŁUCHAJ SIĘ W TEN GŁOS I WYKONAJ ADWENTOWĄ PRACĘ 

DLA SIEBIE I TWOJEGO MAŁŻEŃSTWA. 

Żono! Mężu! Kolejny Adwent w Twoim życiu. 

Doświadczenie bliskości Boga jest pewnym i jedynym źródłem radości życia. Jako chrześcijanie znajdujemy w wierze głębokie powody do odmiennej radości, pogody ducha, spokoju i poczucia pewności, których żadne nieszczęście, nawet śmierć, nie może nam odebrać. Jeśli mamy do co do tego wątpliwości, to dlatego że mylimy być może radość z jej komercyjnym zamiennikiem – wesołością. Wesołość to objaw czysto zewnętrzny, łatwy do zaobserwowania, możliwy do osiągnięcia przy pomocy różnych zewnętrznych wspomagaczy. Wesołość jednak jest stanem uczuć zupełnie niezależnym od prawdziwego szczęścia. Tymczasem radość to stan wewnętrzny, który może się objawiać na zewnątrz, ale z pewnością nie musi. Radość może być przeżywana nawet przez łzy. Jest jednak bez porównania więcej warta niż wesołość, bo radość to owoc szczęścia i wewnętrznego pokoju. To właśnie przynosi nam Jezus, jeśli pozwolimy Mu zaistnieć w naszym życiu, tu i teraz. Adwentowe czuwanie niech będzie również przygotowaniem i wyczuleniem na to codzienne przychodzenie Jezusa do nas. A trzecia niedziela adwentu, niedziela Gaudete szczególnie nas do tego zachęca.

ZADANIE MAŁŻEŃSKIE

  • W ciągu tego tygodnia znajdź czas na spotkanie z Bogiem: tylko żywa relacja z Nim może przynieść pokój i miłość w Waszym małżeństwie i rodzinie
  • Zaplanuj udział w rekolekcjach adwentowych
  • Bóg jest wśród tych, którzy razem zbiorą się w Jego Imię: podejmijcie choćby krótką, ale rodzinną wieczorną modlitwę zakończoną znakiem krzyża na czołach dzieci, przytuleniem.