ADWENT 2020 - 1 NIEDZIELA

Drodzy małżonkowie już jutro 29.11 kolejny adwent w naszym życiu.  Zamieszczamy Wam ” ZIARNO SŁOWA” nad którym będziemy rozmyślać w ciągu najbliższego tygodnia. 

Dzisiaj cz. 1.

 

EWANGELIA Mk 13, 33-37

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. zostawił swój dom, powierzył swym sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!»

 

Żono! Mężu! Kolejny Adwent w Twoim życiu. 

Św. Papież Jan XXIII często powtarzał: „Moje walizki są zawsze spakowane”. Te słowa, wyrażają gotowość człowieka na spotkanie z Bogiem w różnych wymiarach życia. Pierwsza gotowość dotyczy przygotowania się na swoją śmierć. Druga gotowość to oczekiwanie powtórnego przyjście Pana na końcu czasów. Trzecia gotowość to wewnętrzna otwartość na przychodzenie Boga dziś w sakramentach, w słowie, na modlitwie, w wydarzeniach mojego życia czy w drugim człowieku. Czas pandemii, który przeżywamy wszystkim nam skrócił perspektywę patrzenia. Pewnie mało kto wybiega do wydarzeń, które będą działy się za rok, czy dwa, ale próbuje zmierzyć się z codziennym życiem, licząc dzień za dniem, tydzień za tygodniem. Jezusowe „czuwajcie” jest przynagleniem dla małżonków i rodziców, by nie odkładać na później ważnych spraw gdyż tego „później” może już nie być.

 

ZADANIE MAŁŻEŃSKIE

  • spróbuj na początku adwentu przystąpić do spowiedzi świętej
  • powiedz lub okaż swoim bliskim, że ich kochasz
  • zaplanuj udział w roratach fizycznie lub on-line