"Komunikacja małżeńska"

    W dniach 27-29 września w Diecezjalnym Domu Pielgrzymkowo – Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyły się rekolekcje dla małżeństw w których uczestniczyło 22 małżeństwa z dziećmi. . Rekolekcje prowadzili Państwo Agnieszka i Jakub Kołodziej. Tematem spotkania było „ Komunikacja w małżeństwie”.
W czasie rekolekcji był czas słuchania konferencji, wspólnej modlitwy na Eucharystii jak i na Adoracji Najświetszego Sakramentu. Nie zabrakło również pracy w parach – Gra małżeńska”.
W czasie kiedy rodzice słuchali konferencji dzieci miały czas na zabawe w domu rekolekcyjnym oraz na świeżym powietrzu. . W sobote wybrały się na zwiedzanie pobliskiej remizy ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlanowie. Dzieki Panu komendantowi Antoniemu mogli przymierzyć hełmy w których strażacy adorują Pana Jezusa w Grobie podczas świąt Wielkanocnych, obejrzeli pokaz lania wody, wóz strażacki. Na zakończenie spotkania ze strażakami wszystkie dzieci miały okazje na przejażdżke wozem strażackim.

Oto kilka zdań o rekolekcjach od uczestników:
„ Rekolekcje, które bardzo pomogły nam zrozumieć siebie, by zrozumieć współmałżonka. Uświadomiły nam role, które pełnimy w naszym małżeństwie. Konferencje pokazały nam skąd biorą się zachowania od których chcemy uciec. Zobaczyliśmy czym są spowodowane i co możemy zrobić by pomóc naszej relacji. Bardzo wartościowe spotkanie w grupach i podzielenie się z innymi małżeństwami problemami i sposobami ich rozwiązania. Temat trudny ale wartościowy ubogacający wiedze w budowaniu właściwej relacji małżeńskiej, skłaniający do refleksji nad przeżyciami z dzieciństwa, które wpływają na nasz sposób myślenia, pozwalający odkryć wewnętrzne dziecko… Polecamy.”
„ Bardzo dobry i potrzebny czas na dialog małżeński. Czas by na spokojnie omówić poznane zagadnienia, przyjrzeć im się z bliska. Spojrzeć na treści oczami współmałżonka”

       Kolejne spotkanie z Państwem Kołodziej w dniach 13-15 marca 2020.                                                        Tematem rekolekcji będzie „ Wychowanie dzieci”.
Zapraszamy . O ile możliwe prosimy bez dzieci.