" Żyć w mądrości Ducha Świetego".

W dniach 1-6 lipca br. w Diecezjalnym Domu Pielgrzymkowo – Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyły się pierwsze w tym roku rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Wakacyjne rekolekcje rozpoczęły dzieci kl. IV – VI a było ich 40 .
Hasłem tegorocznych wakacji jest „ Żyć w mądrości Ducha Świetego”.
Był to czas wspólnej zabawy, modlitwy oraz słuchania konferencji jakie głosili oprócz ks. Grzegorza – dyrektora domu zaproszeni goście tj. ks. Karol oraz ks. Marcin. Wychowawcami grupy byli: dk. Marcin, Mateusz, Renata oraz Weronika. Piecze nad grupami oprócz ks. Grzegorza sprawowała s. Marzena – Albertynka.
Ksiądz Karol próbował uświadomić dzieciom jakie zagrożenia niesie ze sobą zbyt długi czas korzystania z telefonów komórkowych.
W czasie pobytu w Siedlanowie dzieci miały również czas na warsztaty z psychologami.
Wspólną zabawe prowadziła siostra Marzena wspólnie z wychowawcami grup oraz wodzirej , który odwiedził grupe w Siedlanowie.
Nieodzownym punktem rekolekcji w Siedlanowie jest wyjazd do Sanktuarium Maryjnego. W tym roku odwiedziliśmy Katedre w Lublinie , gdzie przy ołtarzu Matki Bożej Płaczącej ksiądz Grzegorz sprawował dla grupy Eucharystie. W tym roku wypadała 70 rocznica jak Matka Boża pierwszy raz płakała nad ludem. Po zakończonej Eucharystii grupa udała się na krótki spacer po Starym Mieście Lublina. W drodze powrotnej do domu – w Siedlanowie zawitaliśmy do Poleskiego Parku Narodowego , gdzie odwiedziliśmy Ośrodek żółwia błotnego wysłuchaliśmy historii Parku – dowiedzieliśmy się jakie zwierzeta tutaj żyją i jaką mamy roślinność, oraz przeszliśmy ścieżką Czahary podziwiając otaczającą nas przyrode. Po wyczerpującej „ wycieczce krajoznawczej” był czas na wspólny posiłek – i tutaj nic innego jak ognisko.
Na zakończenie rekolekcji w piątek dzieci uczestniczyły w Drodze Krzyżowej .
Niestety wszystko co dobre zawsze się kończy .