WIELKI POST DLA MAŁŻONKÓW

Drodzy małżonkowie. 
W środę popielcową 6 marca zaczęliśmy kolejny w naszym życiu Wielki Post. Jutro już pierwsza Niedziela. Na naszej stronie co tydzień będzie prezentowane „Ziarno słowa” lecz w innej odsłonie niż było to na Adwent. Zapraszamy do lektury.

ZIARNO SŁOWA DLA MAŁŻONKÓW

10.03.2019 I Niedziela Wielkiego Postu

ZANIM ROZPOCZNIESZ

BÓG PRZEZ TO ZIARNO SŁOWA DLA MAŁŻONKÓW ZAPRASZA CIĘ DO REFLEKSJI. WSŁUCHAJ SIĘ W TEN GŁOS I WYKONAJ WIELKOPOSTNĄ PRACĘ DLA SIEBIE I TWOJEGO MAŁŻEŃSTWA.

Żono! Mężu! Kolejny Wielki Post w Twoim życiu.

W pierwszą niedzielę idziemy z Jezusem na pustynię, by zobaczyć jak On walczy z pokusami demona. Każdy z nas codziennie jest poddawany wielorakim pokusom, których celem jest odciągnięcia od Boga, od spraw świętych. Jeśli wygrasz to doświadczenie, przejdziesz na wyższy poziom; jeżeli przegrasz, zostaniesz na tym samym albo jeszcze niżej. Ludzie jeśli nie zwyciężają pokus ale im ulegają – nie dojrzewają. Zwycięstwo w próbie jest gwarantem, że człowiek dojrzewa. To, co uderza w tym opisie, to fakt, że diabeł atakuje najbardziej czułe sfery Jezusa. Takiemu kuszeniu poddawani jesteśmy i my. Trzy kuszenia: wystarczy mieć tylko chleb powszedni, bogactwo i władzę. Te dobre pragnienia mogą stać się bożkami, którym człowiek poświęci swoje życie stając się egoistą.

ZADANIE MAŁŻEŃSKIE

Czy wiesz co jest Twoją największą wadą, grzechem? Co z tym robisz?
Pomyśl o sprawdzonych środkach walki z pokusami: modlitwa – post – jałmużna.
Czego brakuje nam teraz w naszym małżeństwie i rodzinie?
Zapytaj współmałżonka: co możemy w Wielkim Poście zrobić dla naszego małżeństwa?
Uczyń postanowienie wielkopostne.
Zaplanuj udział w drodze krzyżowej.