"Rozpalcie na nowo ogień"

W dniach 1-3 marca w Diecezjalnym Domu Pielgrzymkowo – Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyły się pierwsze w tym roku rekolekcje dla małżeństw. Uczestniczyło w nich 20 par małżeńskich.
Nauki rekolekcyjne głosił ks. dr hab. Piotr Kieniewicz. Rozpalcie na nowo ogień to temat rekolekcyjnych rozważań.
Każde małżeństwo jest tajemnicą – miłości Boga do człowieka i miłości między ludźmi. Ów ogień miłości – jeśli się o niego nie zadba – łatwo może przygasnąć. Weekendowe rekolekcje w Siedlanowie poświęcone były odnowieniu tych dwóch miłości – Bożej i małżeńskiej. Ksiądz Piotr zaprosił do modlitwy – zwłaszcza modlitwy uwielbienia i do refleksji nad życiem codziennym i sposobem w jaki małżonkowie się do siebie odnoszą. A oni modlili się i rozważali.
Zapłonął w nich ogień na nowo!
Drodzy małżonkowie pamiętajcie o trzech wskazówkach: wspólna modlitwa, pojednanie na zakończenie dnia tj. przeproszenie siebie nawzajem oraz wybaczenie, jak również pobłogosławienie siebie nawzajem mąż żonę, żona męża.
W czasie rekolekcji był czas nie tylko na słuchanie katechez czy kazań był to również czas na skorzystanie z Sakramentu pokuty jak również czas na modlitwę różańcową oraz modlitwę uwielbienia. Na zakończenie rekolekcji podczas Niedzielnej Eucharystii był również moment odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla par , które chciały to uczynić.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne rekolekcje dla małżonków które odbędą się w dniach 17-19 maj. Poprowadzi je ks. Stanisław Gancarek z Częstochowy . Rekolekcjonista będzie mówił „ O wierności małżeńskiej”.