Rekolekcje dla singli.

” Nie dobrze kiedy człowiek jest sam”. Był to temat rekolekcji dla singli , które odbyły się w dniach 24-26 września w Domu Rekolekcyjnym w  Siedlanowie. Rekolekcje prowadził ks. Marcin Bider .

Rekolekcje zgromadziły liczne grono osób poszukujących swojej drogi życiowej i mających za sobą dość zróżnicowane doświadczenia duchowe. Sobota została poświęcona rozważaniom o celu ludzkiego życia i prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Dziewicy Maryi. Natomiast niedziela, Dzień Pański, został dedykowany rozważaniom o Najświętszej Eucharystii, jako nowej Passze Jezusa Chrystusa. Nie zabrakło również momentów, w których uczestnicy rekolekcji mogli podzielić się swoimi przeżyciami duchowymi i nawiązać bliższe więzi między sobą. W sobotę po obiedzie rekolektanci udali się na spacer do pobliskiego Radzynia Podlaskiego, gdzie zwiedzili zespół parkowo-pałacowy Potockich oraz nawiedzili kościół parafialny Trójcy Świętej. Uczestnicy rekolekcji w niedzielę podzieli się również swoimi doświadczeniami podczas dyskusji po wygłoszonym świadectwie przez parę narzeczonych, którzy opowiadali o swojej drodze wyjścia z kryzysu. Każdego wieczoru rekolektanci spotykali się, aby w radosnym spotkaniu dać świadectwo swojej wierze. Rekolektanci swoje trudności życiowe codziennie powierzali Jezusowi Chrystusowi w Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Najświętszej Dziewicy podczas codziennego nabożeństwa różańcowego.

Oto wrażenia jednej z uczestniczek rekolekcji :

„Rekolekcje dla Singli były dla mnie błogosławionym czasem zatrzymania się i zastanowienia nad moim życiem. Konferencje księdza Marcina obejmowały tematy dotyczące nawiązania więzi z Bogiem i ludźmi.  Nie dawały jednak gotowych rozwiązań lecz zmuszały Mnie do głębokiej analizy dotychczasowego postępowania oraz podjęcia kroków w kierunku przemiany życia duchowego i relacji z drugim człowiekiem. Zachęcały do postawienia sobie pytania czy jestem gotowa porzucić wygodne życie singla i wkroczyć na ścieżkę mojego powołania 

Jednak rekolekcje w Siedlanowie to nie tylko konferencje i Adoracje Najświętszego Sakramentu, to również przestrzeń do poznania innych, w podobnej sytuacji życiowej, oraz wymiany doświadczeń przy herbacie. To nie zawsze poważne rozmowy i różne zabawy integracyjne.  O wyjątkowej atmosferze najbardziej chyba świadczy to, że na koniec po prostu żal było odjeżdżać i na parkingu długo jeszcze toczyły się rozmowy .”

 

Były to pierwsze rekolekcje w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie na kolejne zapraszamy w terminie 5-7 listopada 2021 prowadzi ks. Marcin Bider.