Kurs dla narzeczonych.

W dniach 12-13 oraz 19-20 stycznia 2019 roku w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjno – Pielgrzymkowym w Siedlanowie odbył się pierwszy w tym roku kurs dla narzeczonych. Ukończyło go 41 par.
Nauki do narzeczonych głosili ks. dr Grzegorz Koc – dyrektor domu, ks. dr Jacek Sereda – duszpasterz rodzin, ks. dr Marcin Bider – prawnik, ks. Rafał Pietruczuk. oraz Pani Anna Stephan – doradca życia rodzinnego.
Narzeczeni mieli również spotkanie z Panią położną oraz wysłuchali dwóch świadectw małżonków – którzy podzielili się świadectwem swojego życia.
Jednym z punktów kursu były warsztaty z psychologiem, które przeprowadziła Pani Ewa Bernatowicz – psycholog. W czasie tych warsztatów narzeczeni musieli zastanowić się nad tym jakie są wartości w ich życiu, jakie cechy odziedziczyli po swoich rodzicach, dziadkach jak również co podoba mi się w moim/mojej narzeczonym/narzeczonej.
W ramach konferencji uczestnicy obejrzeli również film „ Próba ogniowa”, gdzie ukazany został wątek kryzysu małżeńskiego – jak go przezwyciężyć.
Oprócz wykładów był również czas na wspólną modlitwę, Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową, jak również Eucharystię.

Serdecznie zapraszamy kolejne pary które zechcą odbyć swoje nauki w naszym domu. Grafik dostępny jest na stronie www.siedlanow.pl