Kurs dla narzeczonych.

W dniach 20-21.10 oraz 10-11.11 w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjno – Pielgrzymkowym w Siedlanowie odbył się kolejny kurs dla narzeczonych w którym udział wzięło 40 par.

Nauki do narzeczonych głosili ks. dr Grzegorz Koc – dyrektor domu, ks. dr Jacek Sereda – duszpasterz rodzin, ks. dr Marcin Bider – prawnik, ks. Rafał Pietruczuk, ks. Łukasz Kałaska oraz Pani Anna Stephan – doradca życia rodzinnego i Pani Ewa Prokurat – położna.

Swiadectwem swojego życia z narzeczonymi podzielili się Państwo Kośmider oraz Państwo Kozak.

Jednym z punktów kursu były warsztaty z psychologiem, które przeprowadziła Pani Ewa Bernatowicz – psycholog. W czasie tych warsztatów narzeczeni musieli zastanowić się nad tym jakie są wartości w ich życiu, jakie cechy odziedziczyli po swoich rodzicach, dziadkach jak również co podoba mi się w moim/mojej narzeczonym/narzeczonej.

W ramach konferencji uczestnicy obejrzeli również film „ Próba ogniowa” , gdzie ukazany został wątek kryzysu małżeńskiego – jak go przezwyciężyć.

Oprócz wykładów był  również czas na wspólną modlitwę,  Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową, jak również Eucharystię.

 

Ostatni kurs dla narzeczonych w tym roku odbędzie się w dniach 1-2 oraz 8-9.12.