Wakacyjne rekolekcje dla gimnazjum.

W dniach 16-19 lipiec 2018 r. w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjno – Pielgrzymkowym w Siedlanowie odbyły się rekolekcje dla uczniów klas gimnazjalnych. Był to największy turnus wakacyjny w którym liczba uczestników wynosiła 52 osoby.

Nasze spotkania odbywały się pod hasłem „Wiara ojców naszych wiarą naszą”. Gimnazjaliści  mieli szansę spotkania  z historycznymi władcami i zapoznać nasze dziedzictwo wiary chrześcijańskiej. Młodzież  i opiekunowie wcielali się w postacie historyczne, aby łatwiej przyswajać materiał i ich dokonania dla wzmacniania wiary i obronności kraju.

Gimnazjalistom przedstawione zostały historia i życie m.in. Mieszka , Dąbrówki, św. Wojciecha, Bolesława Chrobrego, św. Kingi, Władysława Łokietka, Króla Kazimierza, Jana III Sobieskiego, Józefa Piłsudskiego oraz innych zasłużonych dla Naszego Polskiego Narodu.

Ale rekolekcje to nie tylko modlitwa, to również wspólna zabawa. Wszyscy uczestnicy byli pasowani na rycerzy, otrzymując miecze i byli wprowadzeni jak powinien żyć i postępować rycerz. Następnego dnia  przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych dostali ryngrafy z kodeksem rycerza chrześcijańskiego oraz krzyże , które zobowiązują nas do miłości i kontynuacji wiary naszych przodków i poszanowania ich i naszego dziedzictwa. Mieliśmy również czas na wspólną grę w piłkę. Nasz turnus odwiedził również iluzjonista, który poprowadził ciekawe zabawy oraz pokazał kilka sztuczek.

W czasie naszych wakacyjnych rekolekcji odwiedziliśmy również Sanktuarium Maryjne w Wąwolnicy, w autokarze były czytane objawienia Matki Bożej na ziemiach Polski od początku naszego chrześcijaństwa. Matka Boża objawiała się w 200 miejscach ponad 200 razy. W Wąwolnicy pokłoniliśmy się Maryi wysłuchaliśmy pięknej historii tego miejsca oraz w tak szczególnym miejscu uczestniczyliśmy w Eucharystii. Był również czas na posiłek  oraz wspólną zabawę przy ognisku. Był także czas na lekcję historii naszych przodków przy kościele zostały posadzone dęby pamięci dla ludzi i księży którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny, skazywani przez NKWD w Katyniu i rozstrzelani przez Niemców, Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w dalszą podróż . Tym razem Kazimierz –  wąwóz korzenny, czas wolny na  Rynku – zakupy i lody oraz powrót do domu (Siedlanowa).

Kadrę opiekunów oraz prowadzących tworzyli: ks. Grzegorz ,  kl. Sebastian, kl. Jan, kl. Patryk,  oraz Ola , Edyta i Magda.