Szkoła średnia i studenci.

Wakacyjne turnusy dla dzieci i młodzieży w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie zamyka grupa najstarsza tj. młodzież szkół średnich oraz studenci , którzy swoje rekolekcje przeżywali w dniach 23-26 lipca. Ta grupa liczyła 21 osób.

Ćwiczenia duchowe prowadził ks. Łukasz Kałaska wspierany pomocą ks. Grzegorza Koca oraz kleryków przebywających w Siedlanowie w ramach praktyk. Tematem przewodnim rekolekcji było – ” Miłość i rozwój”. Swoją wiedzę na ten temat uczestnicy pogłębiali poprzez uczestnictwo w codziennych konferencjach oraz przez słuchanie Słowa Bożego podczas sprawowanej Eucharystii. Oprócz konferencji rekolektanci uczestniczyli w spotkaniach w grupach gdzie dzielili się swoimi odczuciami z wysłuchanych nauk. Dużym zainteresowaniem cieszył się wieczór pod nazwą ” Ogień pytań”. Już od pierwszego dnia uczestnicy mogli wrzucać do specjalnie przygotowanej puszki kartki z nurtującymi ich pytaniami na które podczas środowego wieczoru dzielnie odpowiadali ks. Grzegorz wraz z klerykami. Ponieważ pytań tych było tak wiele – jedne łatwiejsze inne wymagały dłuższego wytłumaczenia jeden wieczór był za krótki i w związku z tym kolejna część była w czwartek gdzie do 4 – osobowego składu dołączył również ks. Łukasz.

Oprócz sfery duchowej był też czas wolny podczas którego można było zażyć trochę sportu lub zwyczajnie odpocząć w ciszy domu rekolekcyjnego.

Rekolekcje zakończył wspólny grill, po którym wszyscy zadowoleni i umocnieni Słowem Bożym powrócili do swoich domów.