" Stworzył Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył".

W dniach 23-25 września br. w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyły się , rekolekcje dla singli. Rekolekcje prowadził ks. Marcin Bider a uczestniczyły w nich 24 osoby.

Uczestnicy rekolekcji mieli możliwość wysłuchania kilku konferencji, traktujących zagadnienia związane z poszukiwaniem odpowiedzi w kwestiach:  –  kim właściwie jest człowiek i jaki jest sens ludzkiego życia?

 – czym jest chrześcijańskie małżeństwo?

Zrozumienie procesów psychicznych i duchowych, towarzyszących ludzkiemu życiu, z pewnością pomoże rekolektantom zrozumieć tajemnicę paschalności ludzkiego życia, a więc stanów pocieszenia i strapienia, które na przemian nam towarzyszą.

Każdego dnia rekolektanci przez modlitwę różańcową, adorację Najświętszego Sakramentu, medytację nad Słowem Bożym zanurzali się w łasce Bożej. Wielu z nich przystąpiło do Sakramentu Pokuty i Pojednania, podejmując wysiłek reformy życia. Ukoronowaniem wysiłków duchowych było codzienne uczestnictwo w Eucharystii. Natomiast każdego dnia wieczorem uczestnicy rekolekcji mogli wyrazić na spotkaniu w swobodnej rozmowie swoje myśli i wątpliwości, które zrodziły się im w ciągu dnia. Wzajemne spotkania i rozmowy stały się doskonałą okazją do zawierania znajomości i wymiany doświadczeń.

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla singli w Siedlanowie już w terminie 2-4 grudnia 2022.