Rekolekcje dla małżeństw.

„…Cywilizacja miłości na pierwszym miejscu łączy się z rodziną. Cywilizacja miłości wydaje się wielu ludziom jeszcze jedną utopią. Przecież nie można od nikogo wymagać miłości, nie można jej nikomu narzucać. Miłość może być tylko wolnym wyborem ludzi. Mogą ją przyjąć lub odrzucić.” List do rodzin „Gratissimam sane”
 
W dniach 12-14 listopada w Domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyły się rekolekcje dla małżonków pod hasłem „Drobne, które nie są drobne. Jak kochać w codzienności?”. Ćwiczenia duchowe poprowadził ks. Marcin Prudaczuk doktorant duszpasterstwa rodzin z KUL a uczestniczyło w nich 12 małżeństw z dziećmi. W czasie rekolekcji została zwrócona uwaga na to, że dzisiaj rodzina i małżeństwo nie są problemem, ale szansą do lepszego rozwoju. Drogą do osiągnięcia spełniania jest lepsze poznanie Boga i własnej miłości. Osoby, które dobrze znają Boga są w stanie kochać jak On, czyli aż po oddanie swojego życia. Tylko zaczynając od miłości rodzina może okazywać, rozgłaszać i rodzić na nowo miłość Boga w świecie. Bez takiej postawy nie można żyć jak dzieci Boże, jak małżonkowie, rodzice i bracia. Rodzina to również wyjątkowe środowisko, gdzie człowiek doświadcza miłości, uczy się jej i gdzie poznaje Boga, który jest najwyższą Miłością. Przekazywanie miłości, której nauczyliśmy się w domu rodzinnym staje się misją i zadaniem każdego chrześcijanina. Nikt nie może się poczuć zwolniony z obowiązku poznawania i przekazywania orędzia o miłości, która jest ciągłym i bezinteresownym darem. Jutro Kościoła ma swoje odbicie w kształcie dzisiaj spotykanych małżeństw i rodzin.
 
Na kolejne rekolekcje dla małżeństw które poprowadzi ks. Marcin Prudaczuk odbędą się w dniach 21-23.01.2022. Temat rekolekcji „Czy jest się czego bać? Dojrzewanie miłości w małżeństwie i rodzinie”.
Zapisy już trwają.