Kurs dla narzeczonych cz. 2

W dniach 28-29 kwietnia 2018 r. w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyła się druga część kursu dla narzeczonych w którym uczestniczyło 35 par.

Konferencje głosili ks. dr Grzegorz Koc – dyrektor domu; ks. dr Jacek Sereda – duszpasterz rodzin; Pani Maria Jakimiuk – psycholog-psychoterapeuta; ks. Marcin Bider – prawnik; Pani Ewa Prokurat – położna. Swiadectwem swego życia podzielili się małżonkowie państwo Ewa i Krzysztof Prokurat.

Podczas modlitwy różańcowej narzeczeni pochylili się przed Najświętszym Sakramentem zawierzając swoje życie –  siebie nawzajem Matce Bożej i Chrystusowi

Oto świadectwo jednej z par która uczestniczyła w tym kursie:

„Do Siedlanowa trafiliśmy w momencie kryzysu w naszym narzeczeństwie. Nie radziliśmy sobie z naszymi wspólnymi relacjami i mimo ogromnego uczucia jakie nas łączyło, brakowało nam już sił do walki. Wiedzieliśmy, że jedynym ratunkiem jest Kościół                 i trafiliśmy na kurs dla narzeczonych w Siedlanowie. Jechaliśmy tam szukając pomocy specjalistów i trafiliśmy w idealne miejsce. Nasz związek był od początku oddany relacji    z Bogiem, zawierzaliśmy mu naszą codzienność, ale dopiero w Siedlanowie zrozumieliśmy jak wiele błędów popełniamy. Kurs dał nam chęć do walki o uczenie się przede wszystkim rozmawiać ze sobą i chcieć rozumieć drugą osobę, dał nam nowe spojrzenie na wiele głębszych problemów naszego związku i ludzkiej natury. Polecamy każdemu kursy w Siedlanowie, jest to wspaniały czas, który na pewno wniósł wiele dobra  i pomocy w nasze życie. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, księży i specjalistów, których rady i świadectwa pomogły nam w walce o bycie razem i dążenie do wspólnego, dobrego życia, w zgodzie ze sobą i z Bogiem”.

                                                                                                                   Agnieszka i Hubert

 

Sobotni dzień zakończyliśmy wspólnymi rozmowami przy grillu.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania dla narzeczonych , które odbędą się:

1-2 maja cz.1

5-6 maja cz. 2

12-13 maja cz. 1

26-27 maja cz. 2

 

[ngg_images source=”galleries” display_type=”photocrati-nextgen_basic_slideshow” gallery_width=”600″ gallery_height=”400″ cycle_effect=”fade” cycle_interval=”10″ show_thumbnail_link=”1″ thumbnail_link_text=”[Pokaż miniatury]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]